Туреччина

ТуреччинаВідпочинок в Туреччині завжди яскравий і незабутній через дивовижне поєднання східного колориту і західного сервісу. Турецьке узбережжя - одне з найпопулярніших місць відпочинку серед туристів усього світу. Секрет такої популярності дуже простий: великий вибір готелів, широкий спектр цін і сприятливий клімат роблять відпочинок в Туреччині можливим практично цілий рік. Туреччина подарує Вам можливість відчути славнозвісний «ритм життя» - ритм античної історії та загадкового Сходу, тисячолітніх традицій гостинності і останніх новинок туристичної індустрії та відпочинку.

Середземноморське узбережжя Турції місцеві жителі називають Білим морем, а приїжджі вважають за краще називати ці місця Бірюзовим берегом - за красу води і виключно мальовниче узбережжя, що буяє бухтами і затоками. Туристична інфраструктура Туреччини від Бодрума до Аланії дуже сучасна і розрахована на різні категорії туристів від VIP до студентів, включаючи сімейний пляжний відпочинок.

Географія

Туреччина (Турецька Республіка) - держава, розташована головним чином в південно-західній частині Азії на Близькому Сході, а частково - в південно-східній Європі. Основна частина території країни доводиться на Анатолійський півострів і Вірменське нагір'я, менша - на Балканський півострів між Чорним і Середземним морями. Туреччина межує на сході з Грузією, Вірменією, Азербайджаном і Іраном; на півдні - з Іраком і Сирією; на заході - з Грецією і Болгарією.

Країну омивають 4 моря:

 • Чорне море
 • Середземне море
 • Егейське море
 • Мармурове море

У 2000 році Турецька Республіка набула офіційного статусу країни-кандидат в члени Євросоюзу. Член НАТО з 1952 року.

Населення

З 1927 року населення Туреччини виросло в 4,4 рази, причому тільки з 1950 по 1985 роки - в 2,5 рази. Швидке зростання населення, який перевищив у 2005 році 70 мільйонів чоловік, залишається важливою проблемою країни. На 2009 р чисельність населення Туреччини склала 72,6 млн. Чол., Щільність населення 88 чол. / Км², частка міського населення 75,5%, частка грамотного населення старше 15 років 88,1%.

Основне населення країни - турки. За часів Османської імперії цей народ використовував самоназву османи. У момент утворення Турецької республіки чисельність її населення становила 12 532 000 осіб. Всього в країні проведено 12 переписів.

Розподіл жителів по території Туреччини вкрай нерівномірний. Приблизно 64% проживає в містах. Найбільш густо заселені узбережжя Мармурового і Чорного морів, а також райони, що прилягають до Егейського моря. Найбільш густо населене місто - Стамбул і саме малонаселене - Хак'ярі. Крім того, на південному сході Туреччини компактно проживає понад мільйон арабів. У великих містах, особливо в Стамбулі, численні ассірійці.

Часовий пояс

Вся територія Туреччини знаходиться в одному часовому поясі.

 • У країні є перехід на літній час
 • Час на даний момент: літній
 • Перехід на літній час: остання неділя березня в00:00
 • Перехід на зимовий час: остання неділя жовтня в00:00
 • Час в Туреччині і Україні не відрізняється.
Клімат

Країна переважно гірська, тому клімат носить в середньому гірський характер і риси континентального.

Літо у внутрішніх континентальних районах Туреччини всюди спекотне і посушливе, зими снігові і холодні.

На Егейському та Середземному морі клімат субтропічний середземноморський, з більш м'якою зимою, стійкий сніговий покрив не утворюється.

На Чорному морі клімат помірно-морський з характерними для нього теплим літом і прохолодною зимою. Середня температура взимку (в січні) становить приблизно +5 ° C, влітку (у липні) - близько +23 ° C. Опадів випадає до 1000-2500 мм на рік. Влітку середньодобова температура може перевищити 30 і (зрідка) 35 ° C, а спека може перевищити +40 ° C, але це буває порівняно рідко на південному узбережжі Туреччини.

На південному сході Туреччини клімат має риси тропічного пустельного, і вологість низька, на відміну від високої вологості на березі Чорного моря.

Релігія

У Туреччині релігія законодавчо відокремлена від держави і свобода віросповідання гарантована кожному жителю країни. Більшість населення країни сповідує іслам: ханафітського мазхаб і матурідізм. Також надзвичайно розвинені ісламські братства - тарікати. В основному розвинені тарікати Накшбанді і Мевлеві. Є послідовники шафиитского мазхаба, в основному курди. Діє велика кількість мечетей - 78 000. Крім того, зареєстрована 321 громада - різних християнських розмов і напрямків, 36 іудейських синагог - в Стамбулі, Адане, Анкарі, Ізмірі, Чанаккале, хата, Бурсі, Киркларелі, ще три синагоги зареєстровані, але поки не діючі.

Моа

Державний мова - турецька.

Грошова одиниця

В Туреччині - турецька ліра. Обмінний курс нестабільний, гроші краще ввозити в американських доларах або в євро, вони приймаються майже скрізь, має сенс обміняти невелику суму, тому що багато в Турції коштує менше долара (проїзд на автобусі, банка пива).

Для туристів важливо знати: якщо обмін валют відбувається в банку, то при собі необхідно мати з собою Закордонний паспорт.

Митні правила

Без мита можна ввозити:

 • 200 сигарет, 5 сигарил, 10 сигар і 200 г тютюну (особам старше 18 років);
 • 1 л міцних спиртних напоїв (особам старше 18 років);
 • 2 л спиртних напоїв міцністю менше 22 градусів (особам старше 18 років);
 • 1 кг кави;
 • 1 кг шоколаду;
 • 120 мл парфумів;
 • подарунки загальною вартістю до 300 євро.

Заборонено перевозити:

 • наркотики і нарковмісні ліки;
 • зброю, крім членів мисливських спортивних клубів, яким дозволено 1 гладкоствольна рушниця і 100 патронів.

Вивозити з Туреччини можна:

 • 5000 $ за умови, що вони задекларовані при в'їзді (підтвердження про обмін невикористаних лір можна отримати в банку);
 • подарунки на суму до 5000 лір;
 • килими, покупку яких повинен підтверджувати чек;
 • цінні особисті речі, задекларовані при в'їзді в країну або з документами, які доводять, що вони легально куплені в Туреччині;
 • мінерали, тільки при наявності спеціального дозволу.

Митні правила Туреччині забороняють вивозити з країни антикваріат - речі, виготовлені до 1945 року.

Contacts

Контакти

Турагентство ТурПошук
Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А, оф. 913

+38(044) 227-02-67
+38(050) 214-89-96
+38(093) 873-47-78
+38(068) 859-53-55

infotourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00