Таїланд

тайланд

Таїланд - це, мабуть, одна з найбільш екзотичних і колоритних країн Південно-Східної Азії. Завдяки розвиненій туристичній інфраструктурі, доступним цінам, високому рівню обслуговування, гостинності та доброзичливості місцевого населення відпочинок в Таїланді надзвичайно різноманітний. Тут дбайливо зберігають древні буддистські традиції і культуру, в той же час швидко реагують на зміни в сучасному світі. Відвідавши Тайланд, ви побачите, наскільки вигадливо переплітаються тут останні досягнення людства і традиційний уклад життя. Путівки в Таїланд - це ультрасучасний Бангкок, іскрометна Паттайя, найчистіші пляжі Пхукета і Самуї, екзотика островів Самет і Ко Чанг, надзвичайний по красі острів Пхі Пхі. Компанія TourPoisk запрошує вас в Таїланд, країну «тисячі посмішок». Якщо ви хочете незвичайних вражень, захоплюючих екскурсій, то відпочинок в Тайланді - це те, що вам потрібно!

Географія

Таїланд (історична назва - Сіам) розташовується на півострові Індокитай в Південно-Східній Азії, займаючи територію близько 517 000 кв. км. Обриси країни на карті нагадують голову слона, хобот якого опущений вниз (півострів Малакка). Нерідко самі тайці називають Тайланд Країною слона, до того ж білий слон є королівським символом. На півночі і заході держава межує з М'янмою (Бірма), на північному сході - з Лаосом, на південному сході - з Камбоджею, на півдні - з Малайзією. На південному сході омивається Сіамською затокою, на південному заході - Андаманським морем. На їх узбережжях є сотні чистих піщаних пляжів. Крім того, на території Таїланду налічується близько 70 національних парків і заповідників. Загальна протяжність країни з півночі на південь складає приблизно 1860 км. У Таїланді зустрічаються найрізноманітніші географічні рельєфи - як рівнинні території, так і горбисті плато і гори. Державі належить також безліч дрібних і великих островів, розташованих в прибережних зонах Андаманського і Південно-Китайського морів. Найбільші з них: Пхукет (543 кв. Км), Чанг (417 кв. Км), Самуї (228 кв. Км).

Населення

В даний час населення Таїланду становить близько 68 мільйонів чоловік. Найбільш численна етнічна група - тайці. Друге місце за чисельністю займають китайці, основна маса яких зосереджена в містах. У королівстві проживають також малайці, Мони, кхмери і ряд інших народностей. За етнічною ознакою Тайланд ділиться на кілька регіонів, в кожному з яких говорять на різних діалектах. Жителі дельти річки Чао Прайя, найбільш густонаселеного регіону країни, що утворює невелику провінцію навколо Бангкока, представляють групу, до якої належить і правлячий королівський будинок. Діалект цієї групи визнаний офіційною мовою держави. Мало того, багато особливостей, властиві центральним районам країни, вважаються характерними для всього Таїланду. Те, що мова і культура мешканців північних областей королівства схожі з лаоськими, обумовлюється сусідством Лаосу. До того ж у тайців-сіверян світліша шкіра, тому вони вважаються в країні дуже красивими. На півдні Таїланду досить помітно малайско-ісламський вплив. Тайці-південці розмовляють неймовірно швидко і рідко знімаються з осілих місць, на відміну від жителів інших районів. Тайці - дуже релігійна нація. Переважна кількість жителів Таїланду (94%) сповідують буддизм - це найпоширеніша релігія в королівстві. Буддійські ченці користуються великою пошаною у народу, дати милостиню ченцю вважається богоугодною справою і великою заслугою мирянина. А недбалість в одязі при відвідуванні храмів і нестриманість у поведінці заслуговують загального осуду. Близько 4% населення складають мусульмани, решту 2% - це індуїсти, християни, сикхи, атеїсти. Згідно з Конституцією король виступає в якості покровителя і захисника всіх віросповідань.

Клімат

Завдяки своєму географічному положенню Таїланд відрізняється досить м'яким і рівним кліматом, який створює комфортні умови для відпочинку в цій країні протягом усього року. В цілому тутешній клімат характеризується як тропічний, але в кожному регіоні є свої особливості. У Таїланді немає звичних нам чотирьох пір року: рік тут ділиться на три сезони - зиму, літо і міжсезоння. При цьому кожен окремий сезон по-своєму привабливий для відпочинку. Зима триває з листопада по березень. На всій території країни встановлюється м'яка погода. Вдень повітря прогрівається в середньому до + 22-29 ºС, в нічні години температура, як правило, не опускається нижче +20 ºС. Це найкращий сезон для відпочинку.

Тропічне літо триває з початку червня до середини вересня. Денна температура повітря підвищується і складає в середньому + 30-34 ºС. Період переходу від зими до літа (або від літа до зими) називаються міжсезонням. Воно припадає на травень або другу половину вересня-жовтня. В цей час мусони приносять на півострів Індокитай короткочасні дощі та грози, кількість опадів збільшується. Температура повітря становить + 27-32 ºС, але виснажливої ​​спеки немає, сонячне тепло комфортне і приємне для відпочинку. У центральній частині (Бангкок і Паттайя) літо триває з березня по травень, міжсезоння - з червня по жовтень, зима - з листопада по лютий, виделяєтся особливим кліматичним різноманіттям, що обумовлено істотними відмінностями в рельєфі різних регіонів країни.

Сезон дощів і погода в Таїланді

У центральній частині (Бангкок і Паттайя) літо триває з березня по травень, міжсезоння - з червня по жовтень, зима - з листопада по лютий.

острів Пхукет

На півдні (острів Пхукет) виділяють два сезони - досить м'яке літо (з листопада по квітень) і міжсезоння (з травня по жовтень). Незважаючи на те що в міжсезоння кількість опадів відчутно збільшується, погода все одно залишається комфортною, так як дощі йдуть в середньому раз в 2 дня і тривають не більше 2 годин. Самий дощовий місяць - вересень.

Острів Самуі

Відпочивати на острові Самуї можна комфортно цілий рік. Однак оптимальні періоди для відвідування острова - з липня по серпень і з грудня по лютий (вдень повітря прогрівається до +30 ºС). Міжсезоння же характеризується короткочасними тропічними зливами, мусонами і зрідка штормами (в жовтні і листопаді).

Північ Таїланду взимку

На півночі Таїланду взимку (з жовтня по березень) відносно прохолодно, тому не зайвим буде взяти в дорогу теплі речі. Наступ міжсезоння (в липні) особливо відчувається в передгір'ях, триває період дощів до вересня.

Мова

Державна мова Таїланду - тайcка (сіамська). У містах широко поширені також англійська, китайська та японська мови. Тайська мова складається в основному з односкладових слів. А так як варіантів звукових сполучень для освіти складів досить мало, в мові використовуються численні тонові комбінації. У зв'язку з цим більшість географічних назв досить складні для сприйняття іноземцями та, скажімо, в європейській, так і в російській транскрипціі мають кілька варіантів написання і вимови. Писемність відрізняється великою кількістю графічних знаків для передачі звуків і їх тонів. Так, наприклад, 21 приголосний звук тайської мови позначається 44 буквами. Плюс численні діакритичні знаки, що вказують на довготу звучання того чи іншого звуку. Згодні записуються горизонтально зліва направо, голосні - зверху, знизу, праворуч або ліворуч від приголосного.

Грошова одиниця (обмін валют)

Грошовою одиницею Таїланду є бат (міжнародне позначення - THB). Курс: вартість $ 1 коливається в межах від 33 до 36 батів. Один бат ділиться на 100 сатангів. Банкноти випускаються номіналом 20 батів (зелені), 50 батів (блакитні), 100 батів (червоні), 500 батів (лілові) 1000 батів (коричневі). В обігу знаходяться монети з жовтого сплаву номіналом 25 і 50 сатангів, з нікелю - номіналом 1, 2 і 5 батів, а також біметалічна (середина - з жовтого металу, обід - з нікелю) монета номіналом 10 батів. Найвигідніший курс обміну валют - в туристичних центрах. У готелях же він зазвичай нижче, ніж пропонований банками та офіційними обмінними пунктами. Важливий нюанс: при обміні 100-доларових банкнот, випущених раніше 1996 р можуть виникнути труднощі. Слід також мати на увазі, що в Таїланді обмін грошей різного номіналу проводиться по різному курсом: чим нижче номінал, тим менше курс, - так що краще міняти великі купюри. У більшості банків, торговельних центрах і готелів можна користуватися основними міжнародними кредитними картами, такими як American Express, MasterCard, Visa.

Кухня

Національна кухня - візитна картка Таїланду. Її особливість - контраст між використовуваними продуктами і смаком. Більшість тайських блюд досить гострі на смак, з великою кількістю фруктів і різних приправ, застосовуваних у самих несподіваних поєднаннях, що і надає тайській кухні особливу пікантність. Особливістю вживання їжі в Таїланді є те, що тайці не користуються ножами - вся їжа перед подачею на стіл дрібно робиться, щоб процес її вживання був максимально простий. А ось страви готуються дуже довго, не дивлячись на те, що обсмажуються і варяться вони швидко. Це особливість тайської кухні, рецепти якої дуже гнучкі - єдиної програми приготування страв нема, все залежить від кухаря. Роль хліба в Таїланді виконує рис. Страви подаються теплими, прикрашаються зеленню. А на десерт подають фрукти. Кухня Таїланду грунтується на так званому «мистецтві 5-ти смаків». Ці п'ять смаків наступні: солоний і солодкий, кислий і гіркий, а також, обов'язково, гострий. І, відповідно, будь-який смак в тайської кухні можна витягти з певних продуктів, так, наприклад, солодкість дає цукрові очерет і пальма, ананас; солоні страви виходять при використанні традиційної для європейців солі або ж тайського рибного соусу; гіркоту страв надається найчастіше, з додаванням гіркого огірка; кислота досягається за рахунок додавання лимона, лайма, оцту; а ось гостроти страв надає перець чилі.

Contacts

Контакти

Турагентство ТурПошук
Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А, оф. 913

+38(044) 227-02-67
+38(050) 214-89-96
+38(093) 873-47-78
+38(068) 859-53-55

infotourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00