Чудо світу - піраміди стародавнього Єгипту

Єдине вціліле до наших днів чудо світу - піраміда фараона Хеопса. Ще одна назва, засноване на грецькій вимові імені правителя - піраміда Хуфу. Ця, без перебільшення, одна з головних визначних пам'яток Єгипту, була побудована настільки давно, що навіть для сучасників щодо інших, що не уцілілих чудес світу, вона вважалася дуже старої. Уже тоді, в ті античні годинник, єгиптяни не могли відшукати ключ до її розгадки.

Знайти тур?
Вік найбільшої піраміди Гізи - понад чотири тис. років. На сьогоднішній день екскурсію до неї можна забронювати з будь-якої каїрській готелі. Відмінні пропозиції є в туристичній компанії ТурПошук.

egypt

Знаменита піраміда: епопея будівництва і величі

Згідно з переказами, за втілення в життя надзвичайно зухвалої на той час фантазії фараона взявся його племінник і за сумісництвом радник Хеміон. Початок будівництва датується близько 2560 р. до н.е., завершення - 2540 р. до н.е. Для спорудження найбільшої піраміди знадобилося більше двох мільйонів каменів. Вага найбільших блоків становить пару десятків тонн. Місце для будівництва вибиралося довго і ретельно, адже необхідно було знайти основу, яка витримала б таку величезну конструкцію. Зрештою, єгиптяни зупинилися на місці з міцним скелястим грунтом. Кращого фундаменту не знайти, але був один нюанс - кар'єр, звідки бралися гранітні брили, перебував за 1000 км. Як будівельники переміщали камені, до сих пір невідомо. Це ще одна з численних загадок пірамід Гізи.

Залишається відкритим і питання про безпосереднє призначення цієї давньоєгипетської пам'ятки. Згідно з офіційною і найпоширенішою версією, в ній дійсно похований Хеопс і його сім'я. Але багато вчених з цим не згодні. Надто вже багато невідповідностей. Багато впевнені, що насправді піраміда перебувала стародавньої обсерваторією, адже її вентиляційні канали з вражаючою точністю вказують на важливі небесні світила - Тубан, Сіріус та Альнитак. Також доведено, що будівельники враховували розташування магнітних полюсів Землі.

пирамида хеопса

Піраміда Хеопса: зовнішній вигляд і геометричні параметри

Піраміда Хуфу - дійсно велична будова. Навіть для сучасних людей вона разюча, а що вже говорити про давніх жителів. Основа піраміди захоплює ділянку, рівній 10-и футбольним полям (53 тис. м кв). Область бічних площин збирає 85,5 тис. м2. Протяжність підстави і побічного ребра - 230 м. Висота - 138 м (спочатку була 147 м). У перекладі на сучасні параметри - це висота п'ятдесятиповерхового будинку. Тисячоліття наклали свій слід на піраміду. Сили природи, неодноразові відвідування грабіжників, вандалів і просто мисливців за пригодами вносили свій вклад, але не змогли не тільки знищити, але і істотно вплинути на її зовнішній вигляд. Єдині суттєві зміни - завалений кам'яний верх і обсипалася первісна гладка облицювання.

Доступ в піраміду знаходиться з північного краю. Єгиптяни обладнали його на висоті близько 16 м і заклали гранітною пробкою. Але в 1820 р Абдуллах аль-Мамун, один з арабських халіфів, покладаючись відшукати в надрах багатства, зробив великий пролом на висоті 6 м. Саме він на сьогоднішній день служить головним входом в піраміду.

Суттева більшість цікавого піраміди Хеопса всередині. Необізнаним туристам складно розібратися, де що знаходиться, тут можна легко заблукати, адже античні будівельники створили непросту, заплутану організацію шахт і коридорів. У самому низу в формуванні скелі знаходиться недобудована кімната. З неї по висхідній вгору Великої галереї можна потрапити в розташовані вище гробниці фараона і цариці. Це те, що вдалося дослідити. А скільки ще залишилося невідкритого. Адже до сих пір не вивчені всі таємниці і куточки піраміди і невідомо, чи будуть коли-небудь досліджені. До сьогоднішнього дня не вдалося порахувати всі потаємні двері і пройти всі коридори. Єгиптологи пояснюють таку складну конструкцію піраміди особливостями уявлення давніх єгиптян про життя після смерті.

Численні загадки гробниці величного Хеопса багато століть приваблюють туристів. І в наші дні вона залишається унікальною пам'яткою Єгипту. Це творіння геніального конструктора ніколи не залишається без уваги туристів, заворожених красою і таємничістю будови.

Піраміда Хеопса: цікаво дізнатися, що...

Незважаючи на свою назву, прямих доказів того, що піраміда дійсно належала Хуфу, немає. У піраміді взагалі практично немає нічого, що допомогло б зробити висновки про приналежність до історичної епохи та культури - ні звичних наскальних малюнків, ні написів, ні декоративних зображень. Єдина прикраса - дрібненький портрет в коридорі, що веде до усипальниці цариці.

Також ніхто не володіє інформацією, коли насправді була добудована піраміда. Офіційно вважається, що будівництвом піраміди зайнялися 23 серпня 2560 р до н. е. Цю дату прийнято відзначати на державному рівні, але як це було насправді, не відомо нікому.

фото сфінкса

Невідомо, і хто її побудував. Крім загальновідомої версії про єгиптян, є цілком аргументовані теорії про цивілізацію, що не пережила потоп, і навіть про прибульців з космосу. Найновіші дослідження показали, що будівельники, хто б вони не були, працювали дуже важко, але не відчували себе погано. Працівники мали зручні обладнані спальні місця, вони смачно і повноцінно харчувалися, в основному рибою та м'ясом. Деякі вчені навіть висловлюють гіпотезу, що на будівельні роботи залучалися вільні люди, а не раби, як вважалося раніше.

Багато століть піраміда Хеопса носила титул найвищої будови в світі, побудованої людиною. Але 1300 року, коли звели кафедральний собор в місті Лінкольн, цей статус було втрачено.

Вагу найважчого блоку підраховано і становить 35 тон. Він встановлений над самим входом в усипальницю фараона.
Спочатку, при спорудженні, піраміда облицьовувалася гладкими плитами. Вони були настільки якісно і філігранно відшліфовані, що в сонячних променях випромінювали пастельний персиковий колір, а коли виходив місяць, від піраміди сяяло загадкове мерехтіння.
Для дослідження самих важкодоступних місць вчені використовували новітні досягнення інженерії та робототехніки.
За рік піраміду Хуфу відвідує майже 3 млн мандрівників. Щодня - від 3 до 10 тис. чоловік.

Питання які цікавлять туристів:

Що можна побачити на пірамідах?

  • Крім безпосередньо піраміди, для гостей і туристів буде цікавий також музей, діючий на південній частині самої піраміди. У ньому представлені знайдені при розкопках околиць і зокрема піраміди експонати, наприклад, відновлена Сонячна Тура (човен виготовлений з деревини кедра). Також навколо розташувалися торговці, де можна купити на пам'ять сувеніри для себе та родичів.
  • Вечорами варто відвідати світло-звукове шоу: підсвічуються по черзі пам'ятки синхронно з розповіддю про Єгипет. Варто відзначити невеликий нюанс, що розповідь транслюється на двох мовах - єгипетській і російській.
  • Обов'язково відвідайте Великого Сфінкса. Однозначно, не менше захоплююча, загадка стародавнього Єгипту.

Плануючи відвідування стародавньої піраміди Хеопса важливо не тільки знати, що це за місце і як дістатися, але також необхідно врахувати ще кілька нюансів:

Як потрапити в піраміду?

  • квитки в піраміду виставляють на продаж 2 рази в день - о 8 ранку і першій годині дня. І не більше 300 штук на добу, 150 вранці і 150 після обіду. Якщо ви не встигнете в цей час - день втрачений, до піраміди ви не потрапите;

Коли найкращий час для відвідування?

  • найкращий час відвідування - ранок. І ймовірність наявності квитків велика, і сонце пече не так сильно;

Тонкощі про які варто знати перед екскурсією

  • вхід вузький і незручний. Метрів сто необхідно йти в зігнутому стані. А всередині - багато пилу, висока температура і дуже сухо. Так що людям з проблемами дихальних шляхів, які відчувають страх в закритому просторі і хворобами серця краще від цієї екскурсії утриматися;

Фотозвіт, селфі і інші тонкощі для інстаграм блогера

  • фото та відеозйомка всередині суворо заборонені законом. На поверхні, на тлі піраміди фотографуватися можна, але краще не довіряти камеру сторонній людині, як часто помиляються недосвідчені туристи. Її просто можуть вкрасти;
  • найкращий час для фото - ранок і вечір, в яскравих сонячних променях зображення виходить плоским;
  • підійматися на піраміду можна.

І ще один, дуже важливий нюанс - місцеві жителі. Пам'ятайте, що туристи для них - важливий, і часом єдиний, спосіб заробітку. Налаштуйтеся на те, що під час відпочинку вас безперервно будуть просити щось купити. Це набридає, навчітеся ігнорувати такі звернення. А якщо все-таки вирішили купити пропонований товар, обов'язково торгуйтеся. І стежте за своїм гаманцем. У Єгипті дуже багато кишенькових злодіїв.

Contacts

Контакти

Турагентство «ТурПошук»

Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А

+38 044 227 02 67
+38 050 214 89 96
+38 093 873 47 78
+38 068 859 53 55

info tourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00