Єгипет

египетЦе древня земля з багатою культурою, історією і розвиненою туристичною інфраструктурою приваблює туристів з усіх куточків світу. У Єгипті можна комфортно провести відпочинок круглий рік, але самий піковий період - Новий рік і Різдвяні канікули. Відпустка в Єгипті - це чудова Хургада, популярний Шарм-ель-Шейх, Ель-Гуна, яку називають єгипетською Венецією, кліматичний санаторій Сафага, Макаді Бей, улюблене місце дайверів Дахаб, Таба. Єгипет давно зайняв почесне місце в списку недорогих масових напрямків пляжного відпочинку. Сюди, на берег Червоного моря, приїжджають серфери і дайвери: одні ловлять хвилю, інші занурюються в глибини - помилуватися кораловими рифами. Прекрасний клімат, ласкаве море, широкі піщані пляжі, якісні готелі, різноманітні екскурсії, піщаний край де екзотика повсюди - все це робить відпочинок в Єгипті незабутнім: сюди хочеться повернутися знову і знову.


Географія

Арабська Республіка Єгипет розташована на північному сході Африки; частина території на Синайському півострові - знаходиться в Азії. До сих пір збереглися давній поділ країни на Верхній і Нижній Єгипет. Каїр, Олександрія, Порт Саїд відносяться до нижнього Єгипту, а Луксор, Кена, Асуан - до Верхнього. 96% території Єгипту - пустеля з рідкими оазисами. Інша частина - долина Нілу. На півдні межує з Суданом, на сході з Ізраїлем і Палестиною, на заході з Лівією. На півночі омивається Середземним морем, а на сході - Червоним. Найкоротший морський шлях з Індійського океану в Середземне море - Суецький канал перебуває на території Єгипту. На півдні країни знаходиться утворене Ассуанской греблею озеро Насер.

Ніл - друга за довжиною в світі річка, її протяжність становить 6 650 км від витоків. Греки також називали цю річку "егіптос", звідси і назва "Єгипет", так що саме Нілу країна зобов'язана своєю назвою. Долина великої ріки простягнулася на півтори тисячі кілометрів з півдня, від кордону з Суданом, на північ, до узбережжя Середземного моря, відокремлюючи східну Аравійську пустелю від західної, Лівійської. Ширина цієї "смуги життя" уздовж Нілу коливається від одного кілометра на півдні до 20 - 25 кілометрів в районі Каїра. Ніл народжується в Великих Озерах Африки і прокладає свій шлях через тисячі кілометрів пустель і боліт, то неквапливо звиваючись, то прискорюючись на бистрині і порогах. У Хартума зливається два Нілу: Блакитний Ніл, поточний зі сходу, і Білий Ніл, поточний з півдня. Площа країни близько 1001450 кв.км. На північному сході Єгипту проходить Суецький канал, який відкрив пряму дорогу з Атлантичного в Індійський океан.

Сучасна Арабська Республіка Єгипет, бере коріння в глибокій старовині. У той час коли в Європі та Америці ще панувала епоха кам'яного віку і примітивних мисливців, древні єгипетські інженери будували іригаційні споруди вздовж Великого Нілу, стародавні єгипетські інженери розраховували конструкції Великих Пірамід а будівельники грандіозні храми. Менше 10% території країни складають сільськогосподарські угіддя.

Столиця

Каїр - найбільше місто африканського континенту, місто «тисячі мінаретів», «Ворота Сходу». Розташований по обох берегах річки Ніл в північній частині Єгипту. У різні періоди своєї історії місто носило два гучних імені: Ель-Кахира ( «Переможець») і Умм-ед-Дунджа ( «Мати світу»). Каїр - місто з багатою історією, місто сотень архітектурних пам'ятників, музеїв та інших визначних пам'яток. Тут можна відвідати: Каїрський єгипетський і Коптський музеї, етнографічний музей, музей аль-Гезира, музеї ісламського і сучасного мистецтва, мечеті Мохаммеда Алі і Султана Калауна, гігантський акведук від Нілу до Цитаделі Саладина, вежу Бейт-аль-Сеннар, будівлю старого арабського університету Аль-Азар, храми Луксора і Карнака. У місті 15 мільйонів жителів.

Населення

У Єгипті проживає близько 61 мільйона чоловік (80% - селяни). Більшість жителів країни (90%) - єгиптяни (араби східно-хамитской групи), а також греки, бедуїни, італійці, сирійці, ліванці. Велика частина населення республіки проживає уздовж Нілу і Суецького каналу.

Часовий пояс

Східноєвропейський час (UTC + 02: 00) Час в Єгипті однаковий для всієї країни. Взимку різниці в часі Єгипту і України - немає.

Клімат

За винятком вузької прибережної смуги Середземного моря, клімат континентальний тропічний. Повітря виключно сухе, протягом усього року дуже мало опадів. Середземноморська смуга широтою 30-40 км являє собою особливу кліматичну область, де панує середземноморський клімат з жарким сухим літом і м'якою дощовою зимою. На всій території Єгипту досить значні добові коливання температури. У Асуані в листопаді повітря часом прогрівається до 41 oС, а вночі охолоджується до 3 o. У літню пору різниця між температурами вдень і вночі нерідко становить 30 o, а в пустелі доходить до 50 o. Найбільш жаркими місяцями вважається липень і вересень, опадів в цей період майже не буває. Навесні, в квітні-травні, з пустелі дмуть гарячі і сухі вітри. Ці вітри дмуть з перервами протягом 50 днів, звідки походить їх арабська назва «хамсин» (п'ятдесят). По суті це важкі пилові хмари, температура перевищує 40 o. Найбільш прохолодну пору припадає на переважно на грудень-січень, температура не опускається нижче 20-21 o .

Релігія і звичаї

За офіційними даними, 90% єгиптян - мусульмани і менше 10% - копти, які сповідують християнство.

Між коптами і мусульманами немає фізичних, мовних чи культурних відмінності. Члени обох громад з гордістю називають себе єгиптянами і добре уживаються один з одним.

Мова

Офіційною мовою в Єгипті є арабська, але більшість населення в країні вільно говорить на англійській мові. В Єгипті розрізняють офіційний і розмовний мови. Бесіди в цій країні ведуться, як правило, на одному з арабських діалектів. Офіційні переговори ведуться, а «папери» - пишуться, на так званому "високій" арабській мові. Взагалі, араби слова пишуть справа наліво, а цифри пишуться і читаються, навпаки, зліва направо. Написи на вулицях і на дорожніх знаках часто пишуться на арабській мові, а потім дублюються латинським шрифтом.

Грошова одиниця (обмін валют)

Національною валютою Єгипту є єгипетський фунт (LE). Дрібна розмінна монета називається піастр (PT). В Україні 1 гривня складається з 100 копійок, в єгипетському фунті ж 100 піастрів. Банкноти єгипетського фунта бувають гідністю 1, 5, 10, 20, 50 і 100 фунтів. Піастри в монетах бувають номіналом 5, 10 і 25 піастрів. Також піастри номіналом 25 і 50 піастрів бувають в паперовому вигляді.

На єгипетські фунти можна поміняти і долари, і євро. Найкраще обмін валюти проводити в банках або в обмінних пунктах. Там завжди можна побачити на електронних табло діючий курс валют.
Курс єгипетського фунта до долара США - орієнтовно 7 фунтів.
В основному банкноти єгипетських фунтів і піастрів дуже брудні і старі, але їх приймають і на ринках, і в банках, тому не варто боятися, що ці гроші не приймуть для оплати.

Транспорт всередині країни

Автомобільний рух у Єгипті - правосторонній (кермо ліворуч). Дорожня мережа в країні розвинена нерівномірно. Головні дороги підтримуються в хорошому стані, але навіть на центральних трасах трапляються вибоїни. Звукові сигнали використовуються практично необмежено, багато машин мають досить старий стан, частково непрацюючі габаритні вогні або прогорів глушник, що теж не полегшує пересування поруч з таким немилосердно коптящим агрегатом. Міський транспорт на основних курортах не відрізняється особливою різноманітністю: він представлений місцевим еквівалентом «маршруток» і таксі. Маршрутні мікроавтобуси ходять в центральній частині курортів уздовж узбережжя. Вартість проїзду - близько 2 LE з людини в одному напрямку. Таксі на курортах можна найняти за 15-30 LE вдень і за 20-40 LE вночі (в Каїрі - набагато дешевше). Завжди необхідно заздалегідь домовлятися з водієм про суму.

Митні правила

Справжній головний біль - ввезення в країну особистого автотранспорту. За єгипетськими законами на кожну ввезену машину потрібно отримувати місцеві техпаспорт, страховку і навіть держномери з арабськими цифрами і буквами. Все це, природно, не безкоштовно. До того ж митні офіцери можуть захотіти бакшиш (хабар) за прискорення процедури.

Ввезення-вивезення валюти

Митні правила Єгипту дозволяють ввозити і вивозити з країни іноземну валюту до 10 тисяч доларів США (і еквівалентні їй суми в інших валютах). Місцеву валюту можна ввозити в Єгипет і вивозити з країни в розмірі не більше 5 тисяч єгипетських фунтів. Великі суми іноземної і місцевої валюти ввозити і вивозити заборонено.

Безмитне ввезення

В Єгипет без мита можна ввозити (на вибір) 200 гр. тютюну, 200 сигарет або 25 сигар. Алкоголю - будь-якого - можна ввозити не більш літра. Парфуми можна ввозити в кількості не більше літра, але так, щоб було ясно, що він призначається для особистого використання. Електроприлади можна ввозити, якщо в багажі не більше одного предмета одного виду.

Вироби з золота та срібла можна вивозити тільки в тих кількостях, які прийнятні для їх індивідуального використання.

Заборони та обмеження

У Єгипет заборонено ввозити наркотики, нарковмісні речовини, бавовняні вироби комерційного призначення, живу птицю, заморожене м'ясо птиці. Заборонено ввозити матеріали на будь-яких носіях, які суперечать нормам моралі і ісламського віровчення або можуть бути небезпечні для громадського порядку в Єгипті, до яких на розсуд митниці можуть віднести журнали та книги еротичного змісту. Заборонено провозити через територію Єгипту зброю, антикваріат, предмети мистецтва, корали, вироби зі слонової кістки і саму слонову кістку. Будь-який предмет старовини може бути вивезений тільки зі спеціальним пакетом документів, який підтверджував би законність його придбання. З Єгипту заборонено вивозити корали. За спробу вивезення коралів накладається штраф за спробу вивезення коралів в товарній кількості - в'язниця строком до 2 років. Домашні тварини можуть бути ввезені в Єгипет тільки з ветеринарним сертифікатом, який повинен бути оформлений не більше ніж за 14 днів до в'їзду в Єгипет. Однак в будь-якому випадку при перетині кордону кожна тварина має проходити карантин (не більше 15 днів). Заборонено ввозити квадрокоптери.

Contacts

Контакти

Турагентство ТурПошук
Україна, Київ - 04073
вул. Кирилівська 160 А, оф. 913

+38(044) 227-02-67
+38(050) 214-89-96
+38(093) 873-47-78
+38(068) 859-53-55

infotourpoisk.com.ua

Пн-Пт: 10.00 - 18.00